Хат «Қоғамдық денсаулық сақтау қызметін құру және 2017-2019 жылдарға сектораралық өзара әрекеттестікті дамыту»

Көкшетау қаласының әкімі Е.Б.Маржықпаевқа

Құрметті Ермек Боранбайұлы!

Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігі Қоғамдық денсаулық сақтау комитетінің Ақмола облысы қоғамдық денсаулық сақтау департаменті «Қоғамдық денсаулық сақтау қызметін құру және 2017-2019 жылдарға сектораралық өзара әрекеттестікті дамыту» Жол картасын іске асыру аясында Дүниежүзілік денсаулық сақтау ұйымының (бұдан әрі – ДДСҰ) «Денсаулықты нығайтуға ықпал ететін мектептер» жобасының Көкшетау қаласының 15 мектебінде енгізілетінін хабарлайды.

Осы жобаның енгізілуі қоғамдық денсаулық сақтау қызметін құру және сектораралық өзара әрекеттестікті дамыту тиімділігінің негізгі көрсеткіштері болып табылады. Қазіргі уақытта жоба тұжырымдамасының кезеңдеріне сәйкес 2019 жылдың 01 мамырына дейін оқушылардың денсаулық көрсеткіштерін бағалау (терең медициналық тексеріс) және салауатты өмір салтының негізгі қағидаттары бойынша білім деңгейіне талдау жүргізу (тиімді тамақтану, темекі шегу, маскүнемдік, дене бітімінің бұзылуы, көру органдарының аурулары) қажет.

Осыған орай, тізімге сәйкес оқушыларға медицинылық тексеріс және сауалнама өткізу үшін емдеу-алдын алу мекемелері және салауатты өмір салтын қалыптастыру орталығы мамандарын бөлуде көмек беруіңізді сұраймыз.

Қосымша: ДДСҰ тұжырымдамасы,  ҚР денсаулық сақтау вице-министрі хаты.

Мектептер тізімі.

Басшының м.а.                     А.Мусина

А.Дауытбаева

(8 (7162) 266-418

Акиму города Кокшетау

Маржикпаеву Е.Б.

Уважаемый Ермек Боранбаевич!

Департамент охраны общественного здоровья Акмолинской области в целях реализации Дорожной карты Министерства здравоохранения Республики Казахстан «Создание службы общественного здравоохранения (СОЗ) и развития межсекторального взаимодействия на 2017-2019 годы» информирует Вас о внедрении проекта Всемирной организации здравоохранения (далее- ВОЗ) «Школы, способствующие укреплению здоровья» в 15 школах города Кокшетау.

Внедрение данного проекта является одним из Ключевых показателей эффективности создания службы общественного здравоохранения и развития межсекторального взаимодействия.  В настоящем в соответствии с этапами Концепции проекта необходимо до 1 мая 2019 года провести оценку показателей здоровья  и анализа уровня знаний учащихся по принципам  здорового образа жизни путем анкетирования (рациональное питание, табакокурение, алкоголизм, нарушение осанки, заболевание органов зрения) с предоставлением результатов.

В связи с этим просим оказать содействие в выделении специалистов лечебно-профилактических организаций и центров здорового образа жизни для проведения медицинского осмотра и анкетирования школьников, согласно списка.

Приложение: Концепция ВОЗ, письмо Вице-министра здравоохранения РК.

Список школ.

И.о. руководителя                                                                            А.Мусина

А.Дауытбаева

(8 (7162) 266-418